ZpětÚvodAktuality Nezapomeňte na daň z nemovitosti!

Nezapomeňte na daň z nemovitosti!

02.05.2012 13:37

Čas letí jako voda a většině z nás se v minulých týdnech objevila v  poštovní schránce obálka se složenkou pro zaplacení daně z nemovitosti. Jestli jste si ji někam založili, hledejte. Čas pro zaplacení se blíží.

Česká daňová správa upozorňuje, že složenku na daň z nemovistosti je obvykle zapotřebí zaplatit do konce května. Tedy tak, aby do 31. 5. byly peníze připsány na účet příslušného finančního úřadu.

Suma se může rozdělit

Do posledního květnového dne mají povinnost tuto daň uhradit všichni ti, jejichž roční daň nepřesáhne částku 5000 korun. Kdo má daň vyšší nad tuto hranici, může do 31. května zaplatit jen polovinu a druhou část je nutné doplatit do 30. listopadu letošního roku.

Česká daňová správa rozesílala daňové složenky postupně již od poloviny dubna a přicházet budou do poloviny května. Aktuální výši daňové povinnosti i možný nedoplatek by se tak každý poplatník měl dozvědět ze složenky. Dejte si ale pozor. Pokud k vám složenka z  nějakého důvodu nedorazí, stejně musíte daň zaplatit.

Na poštu nemusíte

Pokud nechcete platit složenkou a stát frontu na poště, můžete využít bezhotovostního převodu ze svého účtu na účet finančního úřadu. V tomto případě ovšem počítejte s tím, že je zapotřebí odeslat peníze o několik dní dříve, abyste měli jistotu, že budou do 31. 5. na účet příslušného finančního úřadu skutečně převedeny.

Myslete na to, že pokud se s placením daně z nemovitostí opozdíte déle než o čtyři dny, budete pravděpodobně platit úrok z prodlení.


Rychlé hledání

Rychlý kontakt

Michal Němeček,
Němeček-Reality.cz


Tel.: +420 777 564 916
E-mail:info@nemecek-reality.cz

Kontaktní formulář

Aktuality

Je nejvyšší čas na podání přiznání k dani z nemovitosti. Jak na to?

22. 01. 2023
Daň z nemovitosti platíme sice v průběhu května, avšak aby mohla být vypočítána správná výše daně, je nutné podat do konce ledna přiznání k této dani, nebo informovat finanční úřad o změnách, které se odehrály v průběhu minulého roku.

Vánoce a novoroční přání

12. 12. 2022
Přejeme Vám klidné prožití svátků Vánočních a do nového roku 2023 pevné zdraví, hodně štěstí a optimismu. A také třeba úspěšný prodej či koupi nějaké nemovitosti. 

Archiv aktualit