ZpětÚvodAktuality Když inzerát klame zájemce o nemovitost

Když inzerát klame zájemce o nemovitost

19.08.2015 10:00

Klamavá inzerce může být dílem neseriózního prodejce, ale také realitního makléře. Asociace realitních kanceláří České republiky se stále snaží tyto nekalé praktiky eliminovat, ale stejně jako v každém jiném oboru se i zde najde několik nepoctivců. Inzerce, která uvádí potencionálního zájemce v omyl, se málokdy dá rozpoznat pouhým přečtením inzerátu. Většina skutečností vyjde na povrch až při jednání o koupi. Nejčastěji si majitelé pohrávají s cenou. V inzerci by měla být uváděna cena v plné výši za nabízenou nemovitost. Aby byla cena atraktivní, tak cenu za vybavení či povinné zakoupení garážového stání si nechává majitel až na osobní setkání. Často se jedná o statisícové částky a v tu chvíli zájem ze strany kupce může opadnout. Nikdo mu ale nevrátí strávený čas prohlídkou. Proto by se měl raději již při domlouvání osobní prohlídky přeptat, zdali se jedná opravdu o konečnou částku. Pozor by si měl kupec dát také na pojem užitná plocha. Pokud zájemce zaujme na první pohled celková výměra bytu, měl by si ověřit, zda inzerent nepočítá i například sklepní prostory. Právě užitná plocha zahrnuje všechny místnosti, včetně sklepů nebo půdy. Ideálně by měl zájemce požadovat uvedení zvlášť obytné plochy a užitné. Klamavý inzerát může skrývat mnohé. Asi nejhorší dopad můžou mít zatajené právní vady, které výrazně ztěžují prodej. Proto je často majitelé neuvádějí. Nahlédnout do katastru nemovitostí může každý a měl by to být jeden z prvních kroků při jednání o koupi nemovitosti, právě kvůli vyloučení různých plomb na danou nemovitost. Takový pozemek v exekuci, s nechtěným věcným břemenem nebo bez příjezdové cesty by jistě neudělal novému majiteli radost. Proto je vždy třeba brát inzeráty s rezervou a každou informaci podrobně prověřit.

Rychlé hledání

Rychlý kontakt

Michal Němeček,
Němeček-Reality.cz


Tel.: +420 777 564 916
E-mail:info@nemecek-reality.cz

Kontaktní formulář

Aktuality

Je nejvyšší čas na podání přiznání k dani z nemovitosti. Jak na to?

22. 01. 2023
Daň z nemovitosti platíme sice v průběhu května, avšak aby mohla být vypočítána správná výše daně, je nutné podat do konce ledna přiznání k této dani, nebo informovat finanční úřad o změnách, které se odehrály v průběhu minulého roku.

Vánoce a novoroční přání

12. 12. 2022
Přejeme Vám klidné prožití svátků Vánočních a do nového roku 2023 pevné zdraví, hodně štěstí a optimismu. A také třeba úspěšný prodej či koupi nějaké nemovitosti. 

Archiv aktualit